Düzce Üniversitesi Kafkas Dilleri ve Kültürleri Çerkez Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı Kayıtları Başladı

Bu yıl ikinci dönem öğrencilerini okutmaya devam eden Düzce Üniversitesi Kafkas Dilleri ve Kültürleri Bölümü Çerkez Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı şimdi de Yüksek Lisans için öğrencilerini bekliyor. 5 Ocak 2015 tarihi itibariyle başlayan başvuru süresi 19 Ocak 2015 tarihine kadar devam edecek.

2015 Bahar dönemi eğitim ve öğretime başlayacak yüksek lisans programına ALES sınavını yapmış ve 55 puan almış, 4 yıllık lisans mezunu olan herkes başvurabilir.  Başvuru için Çerkesce bilmek gerekmiyor, başvurusu kabul edilen öğrencilere Çerkesce Bilimsel Hazırlık okutulacak. Bu sayede öğrencilerin ihtiyaç duyacağı Çerkesce, düzenlenen hazırlık kursunda telafi edilecek.

Başvuruların değerlendirilmesinde dil üzerine çalışmış olmak ve sosyokültürel açıdan Çerkes kültürü ile ilgili bilgi birikimi olmak daha çok avantaj sağlayacak.

Bu koşulları sağlıyorsanız, bu ayın 5 ve 19 tarihleri arasında Yüksek Lisans yapmak için, Düzce Üniversitesi Çerkes Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’na başvurabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve başvurularınız için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.sobe.duzce.edu.tr/fakulte-duyurular-sosyal-bilimler-enstitusu

ÖĞRENCİ ALIM İLANI (2014-2015 BAHAR YARIYILI)
26 Aralık, 13:39

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarı Yılı Öğrenci Alımı ile Yatay Geçiş Kontenjanları ve Başvuru Şartlarına buradan ulaşabilirsiniz
Başvuru Tarihleri:  05 Ocak-19 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.
Sınav Tarihleri:
Yabancı Dil Sınavı : 21 Ocak 2015 Çarşamba günü saat 10.00
Bilim Sınavı ve Mülakat : 23 Ocak 2015 Cuma günü saat 10.00
Başvuru Formu http://obs.duzce.edu.tr:90/ogrenci/yonetim/enstitubasvuru.aspx adresinden online başvuru yapılıp, çıktısı istenilen başvuru evrakları ile beraber Enstitü’ye teslim edilecektir. (Online başvuru esnasında bilgiler aşağı ve yukarı yuvarlama yapılmadan girilecektir. Başvuru bilgilerinin yanlış beyan edilmesi halinde başvuru kabul edilmeyecektir. Not dönüşümünde Yükseköğretim Kurulu’nun tablosu esas alınır).